Dla rodziców i rodzeństwa.

Na jednym z krakowskich cmentarzy powstał pomnik upamiętniający Dziecko Utracone.

Dla wszystich rodziców, którzy nie mają grobu,ani miejsca pamięci dla Swojego dziecka, jest to możliwość, aby zapalic znicz i pomodlić się.

Piękna inicjatywa.
Ten pomnik, to taki brakujący element naszej rzeczywistości.
Bardzo wiele osób straciło dzieci poprzez poronienia, aborcje, dawniej wiele matek które rodziły martwe dziecko nie otrzymywały ciała, aby pochować, również w czasach wojennych wielu rodzicom odebrano maleńkie dzieci w obozach.
Dla wszystkich Tych osób może to być miejsce szczególne, które daje możliwość dopełnienia, poprzez uczczenie zmarłego, tak jak w naszej tradycji zwykliśmy to robić.

Realne uczczenie zmarłego dziecka wnosi pewien porządek w rodzinie, nadaje właściwą hierarchię wśród rodzeństwa np. ten kto byl uznawany za najstarszego z rodzeństwa zajmuje inne właściwe sobie miejsce i jemu też wtedy na głębokim duchowym poziomie jest lżej.

Odnośnie poronień…niektórzy próbują wmówić sobie,że to był tylko zarodek, biologia nic więcej i że nie potrzebuja o tym pamiętać. Czasami kolejne dzieci w rodzinie nieświadomie upominają sie o pamięć zmarłych np. poprzez choroby na które zapadają.

Może w innych regionach też powstaną pomniki Dziecka Utraconego, rodzice już się o to upominają.

Umów się na konsultacje   www.psychoterapia-pietrzyk.pl

Przeczytaj  https://psychoterapia-pietrzyk.pl/blog/2017/07/24/nadmierne-poczucie-kontroli/